Skal LG lage nok en Nexus?
Det sier nemlig den sør-koreanske ryktebørsen.
Googles «egne» smartmobiler og nettbrett går under merkenavnet Nexus og er kjent for å gi den reneste og ikke minst mest oppdaterte Android-opplevelsen.
Men ettersom Google selv ikke har en elektronikkfabrikk liggende i bakgården, bruker de velkjente produsenter til å snekre sammen et dugelig produkt. Sør-koreanske LG er en slik aktør, og nå går ryktene høyt om at det er dette selskapet som jobber med å neste Nexus-mobil i rekken, nemlig Nexus 7.
LG stod også bak Nexus 4 og Nexus 5, mens jobben med Nexus 6 tilfalt Motorola.
Fabrikkbesøk
Det er koreanske eToday som kan melde om at Googles ingeniører har besøkt LGs hovedkvarter, forsknings- og utviklingsavdeling (R&D), samt fabrikklokaler der LG blant annet produserer skjermer, moduler for bildestabilisering og deler for trådløs lading.
Noen data om spesifikasjoner eller utseende på den eventuelle Nexus 7 har ikke kommet på banen. Men så snakker vi altså her om en ryktesak om et produkt som ligger et stykke frem i tid – tross alt er ikke Nexus 6 så fryktelig gammel.
Nexus 6 er store greier:
TEST: Motorola viser muskler >>>
(Kilde: Android Central)