Knekker Nokia-en din med SMS
Det er hackere fra den tyske gruppen Chaos Computer Club som har demonstrert hvordan e spesielt utformet SMS kan får Nokia-mobiler til å slutte å ta i mot flere meldinger, skriver IDG.se.
Problemet har fått tilnavnet ”SMS Curse of Silence”, og kan ramme alle Nokia smarttelefoner som kjører versjon 2.6 til 3.1 av operativsystemet Symbian Series 60, sier Tobias Engel fra Chaos Computer Club.
Verst rammet er versjon 2.6 og 3.0, hvor det kun trengs én spesiallaget SMS for å stoppe all videre meldingsmottak. Den eneste måten å bli kvitt problemet er å tilbakestille mobilen til fabrikkinstillingene.
Ifølge sikkerhetsselskapet F-Secure er også mobiler fra Sony Ericsson som kjører programvaren UIQ på Symbian mottakelig for angrepene.
Du kan lese mer om problemet her.