Sony går for passiv 3D?
Som kjent er det foreløpig den aktive lukkerteknologien som dominerer 3D-markedet, men den passive løsningen har også gjort seg bemerket den siste tiden. Som vi nylig skrev er
kineserne begeistret for LGs polariseringsalternativ
, og produsenter som Philips og Toshiba har allerede adoptert teknologien.
Nå har også Sony vist interesse for LGs passive variant. Ifølge nyhetsbyrået Reuters er LG nå i samtaler med Sony om å levere 3D-paneler med sin egenutviklede polariseringsgsteknologi til elektronikkgiganten.
Dermed kan LG få en svært viktig alliert i kampen mot hovedkonkurrenten Samsung, som for øyeblikket sitter på rundt 60 prosent av 3D-markedsandelene med sin aktive lukkerteknologi.
Sony er i dag også en stor produsent av 3DTV-er med lukkerteknologi, og det er uvisst om selskapet med dette tar sikte på å kun satse på polariseringsteknologi i fremtiden.
LG lager også fremdeles lukker-TV-er, men planlegger å gå over til å kun produsere 3D-TVer med passiv teknologi fra tredje kvartal i år.
(Kilde:
Reuters
, via
HDTV UK
)
Les også
Sony skal lansere brillefrie 3DTV-er
Les også
James Cameron: – Passiv 3d er bra nok
Les også
Sony klar med 4K-projisering
Les også
Samsung viser stor brillefri 3D-TV
Les også
Vil standardisere 3D-briller
Les også
15 millioner vil ha 3DTV-er i 2012
Les også
Philips viser frem 3D-TV-er
Les også
Star Wars i 3D får dato
Les også
Passiv 3D slår an
Les også
Samsung og LG krangler om 3D-standard