Til hovedinnhold

Øreplugger helt utenom det vanlige

Sony Ericsson har nå lansert et nytt sett med øreplugger: MH907. Men dette er ikke hva som helst slags øreplugger. MH907 er nemlig "bevegelsesaktiverte", og du kan pause musikken og motta samtaler helt uten å dra mobilen ut av lomma eller bruke taster på hodesettet.

Pauser når du drar ut en øreplugg

Når du setter ørepluggene inn i ørene, starter musikken. Når du vil sette musikken på pause, drar du bare ut den ene ørepluggen. Det samme gjør du for å besvare telefonen om den ringer. 

Teknologien har Sony Ericsson kalt Sense Me, og detekterer om ørepluggene er i bruk eller ikke. Akkurat hvordan teknologien fungerer har Sony Ericsson ikke beskrevet nærmere. 

Sony Ericsson har forøvrig laget en film for å illustrere hvordan ørepluggene fungerer. Det er den kjente animatøren Kristofer Ström som står bak filmen. Se filmen her.

annonse
Tek.no er en del av Schibsted Media. Schibsted Media AS og Schibsted ASA er ansvarlig for dine data på denne siden.Les mer her