Til hovedinnhold

Lurer du på hva som er inni objektivet?

Se hva vi fant på CES.

Finn Jarle Kvalheim/Amobil.no

CES er over for denne gangen, men her serverer vi et knippe godbiter den utsendte fra Akams søsterside, Amobil.no, kom over på messegulvet.

Effektive demonstrasjoner

På Canons stand var det særlig tre teknologidemonstrasjoner som vakte oppmerksomhet. Nedenfor kan du se korte videosnutter av alle sammen.

Først ut er en demonstrasjon av STM-fokusmotoren, som skal gi trinnløs autofokus og egne seg godt for videobruk.

Stepmotoren

Har du noen gang lurt på hvordan bildestabilisatoren i objektivet fungerer? Nedenfor ser du Canons løsning:

Bildestabilisator

I videoen nedenfor ser du hvordan den elektromagnetisk styrte blenderåpningen åpner og lukker seg:

Blender

Et bilde sier mer enn tusen ord

Messetid betyr gjerne mer eller mindre interessante boder. Canons stand hadde ikke bare tekdemoer å vise frem, men også de delte objektivene du ser nedenfor.

Her har de blant annet skåret et EF 200-400mm f/4L IS USM Extender 1.4x i to, noe som gir et ganske interessant innblikk i hvor mye glass og teknologi som må til for å lage slik optikk. Plutselig blir både vekt og pris ganske logisk.

Fra Canons stand.Foto: Finn Jarle Kvalheim/Amobil.no

Les også: Canon frister med dyrt glass

Mer om
annonse
Tek.no er en del av Schibsted Media. Schibsted Media AS og Schibsted ASA er ansvarlig for dine data på denne siden.Les mer her