Til hovedinnhold

PlayNow åpnet for Android-apps

Sony Ericssons første Android-mobil, Xperia X10, kommer forhåpentligvis snart til butikkene, og før nyttår ble utviklere invitert til å sende inn sine Android-applikasjoner slik at disse er klare til nedlasting på selskapets PlayNow-butikk.
Etter Apples kjempesuksess med sin App Store, har alt fra produsenter og operativsystemutviklere og operatører ønsket å lage sine egne butikker. Android har allerede Android Market, men nå vil altså Sony Ericsson også levere applikasjoner til plattformen via sin PlayNow-butikk.
Xperia X10 kommer forhåpentligvis i butikk i løpet av de neste månedene, og er svensk-japanernes første Android-telefon.

Mobilen.no har fått tatt en sniktitt på X10, den saken leser du her.

Mer om
annonse
Tek.no er en del av Schibsted Media. Schibsted Media AS og Schibsted ASA er ansvarlig for dine data på denne siden.Les mer her