Kjappere mobil på 1-2-3
Dette trikset får fart på Android-mobilen din.
Innhold
Det finnes flere måter å trimme mobilen på, slik at telefonen blir raskere. Enkelte av dem fordrer at du rooter mobilen, og foretar inngrep som kan gjøre telefonen mer ustabil. Her er imidlertid et lite og enkelt triks som du kanskje har forsøkt allerede? Hvis ikke kan du trygt gjøre det, helt uten fare for å kløne det til.
Skjult meny
Det første du gjør er å åpne innstillingsmenyen på telefonen. Skjult i menyen ligger en mulighet til å sette telefonen i utviklermodus. Når dette er gjort får du litt flere muligheter for å tilpasse måten telefonen jobber på, enn det du finner på telefonen rett ut av esken. Blant annet kan du endre tiden telefonen bruker på å vise ulike animasjoner når du navigerer i menyene.
Slik gjør du det:
Trinn1: Sett telefonen i utviklermodus
Innstillinger → Om enheten → Build-nummer
Trykk åtte ganger på Build-nummer, til du får beskjed om at utviklerinnstillinger er akivert.
Du har nå fått utviklerinnstillinger som et nytt valg i innstillingsmenyen.
Trinn 2: Endre animasjonshastighet
Rull nedover listen og endre følgende tre innstiliinger:
Innstillinger → Utviklerinstillinger
- Størrelse på vindusanimasjon
- Animasjonsstørrelse ved overgang
- Skala for animasjonslengde
I utgangspunktet er alle disse satt til normal hastighet, 1x. Vil du gjøre telefonen raskere reduserer du tallet til x0,5, eller du skrur animasjonene helt av. Sistnevnte gjør telefonen raskest, men vi foretrekker x0,5 for å beholde litt av elegansen animasjonene gir.
Trinn 3: start telefonen på nytt
Nå har du fått en telefon som oppleves som raskere enn før.
Vil du ha flere tips og triks til mobiltelefonen din? Da bør du få med deg Android-skolen:
Få også med deg de tre første delene av Android-skolen:
- Del 1: Slik kommer du igang med Android
- Del 2: Utnytt potensialet i Android-mobilen din (Tek Ekstra)
- Del 3: Slik bruker du Android smartere (Tek Ekstra)
- Del 4: Slik gjør du Android-mobilen innbruddssikker (Tek Ekstra)
- Del 5: Bli superbruker i Android (Tek Ekstra)