Introduserer ekstreme short-throw-projektorer
Våre produktive venner hos Mitsubishi gir nå ut et par nye projektorer. Det japanske selskapet har nylig annonsert to projektorer med merkelappen EST – som står for "extreme short-throw," noe som gir en viss antydning om hva vi har i vente.
WD380U-EST og XD380U-EST er navnene på de nye produktene, og har høykvalitets short-throw-linser i motsetning til speil. Mitsubishi lover at EST-projektorene skal ha bedre bildekvalitet og lengre levetid enn ordinære projektorer.
Krever liten plass
Projektorene har USBA+B-innganger for presentasjoner uten datamaskiner, et LAN-display, en innebygd høyttaler på 10 watt og 3D-ready-muligheter. Lysstyrken er målt til 2800 og 2500 lumen, mens kontrastforholdet er 2000:1. Native oppløsning er på 1200 x 800 piksler.
WD380U-EST har WXGA-oppløsning, mens XD380U-EST viser bilder i XGA. Short-throw-projektorer som dette har den fordelen at de kan vise bilder på opptil 70 tommer fra en avstand på rundt en halv meter unna, noe som betyr at de ikke krever så mye plass til bruk.
Mitsubishi har ennå ikke gitt ut noen informasjon om priser og tilgjengelighet.
- Les også: Mitsubishi slutter med LCD
(Kilder: Mitsubishi, Übergizmo)