Samsung lover at Galaxy Nexus er helt «Apple-fri»
Lærer fra patentkrigen, og ønsker ikke flere søksmål.
Samsung avslører at de designet Galaxy Nexus med Apple i tankene, og har gjort alt de kan for å unngå flere søksmål fra konkurrenten.
Vil unngå flere søksmål
Det har vært vanskelig å ikke få med seg den bitre patentkrigen mellom Apple og Samsung, som har foregått den siste tiden. Det har virket som begge selskapene har kastet seg på enhver sjanse til å hakke løs på motparten, og søksmålene har sittet løst hos de begge.
Nå ser det ut som Samsung prøver å trekke seg litt tilbake, og sier at de har vært svært forsiktige med å bruke teknologi eller utseende som kan minne om en iPhone da de designet Galaxy Nexus.
– Nå vil vi unngå alt vi kan, og ta patenter svært seriøst, sier Samsung-sjefen Shin Jong-kyun i et intervju med det koreanske nyhetsstedet Yonhap.
– Vi taper vår stolthet
Han forteller også at han ikke tror mye godt kan komme ut av de mange søksmålene som holder på:
– Vi vil gjøre Galaxy Nexus 100 prosent fri for søksmål. Jeg tror ikke det er så mye å tjene på søksmålene mot Apple. Vi taper vår stolthet og vår merkevare.
Apple har som kjent saksøkt Samsung i flere land for det de mener er direkte plagiat av deres produkter, og peker på at både Samsung Galaxy S II og Galaxy Tab 10.1 ligner henholdsvis på iPhone 4 og iPad 2.
Med denne nye uttalelsen, og beskjeden om at Samsung vil lage A6-brikken til iPhone 5, ser det ut som de to selskapene kanskje sakte men sikkert er på vei mot en forsoning.
(Kilde: Yonhap via The Inquirer)