Til hovedinnhold

Nettverkslagring med Blu-ray

LGs N4B1 er en nettverkslagringsenhet rettet mot hjemmebrukere og mindre bedrifter. Med fire diskplasser og 1 TB per disk er det mulig å lagre 4 TB data i enheten totalt. Diskene kan konfigureres med RAID 5, 0, 1, 1+0 og JBOD med støtte for hot-swapping av disker.

I tillegg til disklagringen har N4B1 en Blu-ray-brenner som kan skrive ut data. Katalogisering av det brente innholdet i et arkiv gjør at et blir enkelt å finne igjen innholdet senere. Blu-ray-drevet kan også brukes til å lese inn data fra Blu-ray-, DVD- og CD-plater.

Ved hjelp av 3 USB-tilkoblinger, en ekstern SATA-port og en minnekortleser kan man hente data fra kameraer, mobiltelefoner, eksterne disker og minnekort. Et styringssystem kan automatisk hente nye data fra USB-enheter når de kobles til.

Rask nettverkstilknytning til mange PC-er sikres av en gigabitport. Enheten skal kunne brukes uavhengig av operativsystem, men leveres med sikkerhetskopiprogramvare for Windows.

LG N4B1 kommer på det norske markedet i løpet av første kvartal 2009, men pris er foreløpig ikke kjent.

(Kilde: LG)

annonse
Tek.no er en del av Schibsted Media. Schibsted Media AS og Schibsted ASA er ansvarlig for dine data på denne siden.Les mer her