Del arbeidsøkten med andre
Microsoft SharedView gjør det mulig for to eller flere brukere å dele dokumenter eller demonstrere et program via nettet. Opptil 15 personer kan ta del i en SharedView-session, men kun ett program kan deles samtidig.
SharedView-sesjon
En session starter du ved å kjøre SharedView-programmet, logge deg inn med brukernavn (Windows Live ID-konto) og passord, og deretter bruke menyvalget "Start a new session".
Du kan eventuelt invitere andre brukere til å delta i sessionen via lynmelding, e-postmelding eller telefon.
De andre brukerne (som ikke har startet en session) kan ta del i en session via menyvalget "Join a session". Brukernavnet til den som startet sessionen brukes til å identifisere en session, og det er dette andre brukerne skal anvende for å ta del i sessionen.
Last ned
På nettsiden
connect.microsoft.com
finner du mer informasjon, og en nedlastingslenke. Vær oppmerksom på at programmet er i betaversjon, og derfor kan være ustabilt.
Programmet krever Windows XP SP2 eller Vista, pluss Internett-oppkobling og Internet Explorer - les mer om systemkravene på denne siden.
Det er på nåværende tidspunkt uklart når SharedView slippes i ferdig versjon, og om det eventuelt blir gratis.
(Kilde: Betanews)