Til hovedinnhold

Google lanserer push for Blackberry

Støtte for googles e-postløsning Gmail på Blackberry-mobiler er ikke noe nytt. Nå har imidlertid Google lansert en egen pakke for Blackberry som gir deg både Gmail og Gcal (Google Calendar) til telefonene gjennom en push-løsning. 

Alltid oppdatert

Dermed kommer e-postene inn på mobilen bare et øyeblikk etter avsenderen har har trykket på send, og kalenderoppføringene endres eller oppføres på mobilen samtidig som du gjør det i kalenderen på PC-en din. 

Dette finnes allerede i telefoner med Googles eget operativsystem Android, og det finnes diverse tredjepartsløsninger til for eksempel Iphone, Windows Mobile eller Symbian. 

Les test av Android-mobilen HTC Dream

Googles Blackberry-klient er imidlertid en litt forkrøplet beta-versjon når den blir klar for nedlasting i juni måned. Du skal nemlig få synkronisert mobilen din automatisk med PC-en din, men de oppføringene du oppretter på mobilen vil ikke synkroniseres andre veien. Ifølge Google kommer det en oppdatert versjon med toveissynkronisering mot slutten av året. 

(Kilde: PC-World)

annonse
Tek.no er en del av Schibsted Media. Schibsted Media AS og Schibsted ASA er ansvarlig for dine data på denne siden.Les mer her