Til hovedinnhold

Nytt 4G-modem med 3G og Edge

Finn Jarle Kvalheim

Samsung lanserte i dag en ny kloss for mobilt bredbånd. Det nye modemet støtter LTE/4G, samt 3G/super-3G og Edge. Det nye modemet gir altså mulighet til å surfe på raskeste hastighet, uansett hvor man er i landet - Oslo inkludert.

Kun for 4G til nå

Et av de større ankepunktene med Netcoms lansering av 4G i desember var at det fantes lite maskinvare for nettverket. Modemet som Netcom da brukte ble også levert av Samsung.

Det første modemet støttet kun 4G, og for at ikke bredbåndskunder skulle stå med skjegget i postkassen straks de forlot Oslo-området ble det også levert med en liten "gammeldags" 3G-pinne til bruk utenfor 4G-dekningen.

Bytt inn det gamle 4G-modemet

Ved lansering ble det lovt at de to modemene skulle kunne byttes ut i et nytt "multimodem". Charlotte Erikstad i Netcom svarer bekreftende når vi spør om det er dette modemet eksisterende 4G-kunder vil få når de bytter inn sine gamle modemer.

Det nye modemet vil være tilgjengelig i løpet av årets andre kvartal.

(Kilde: pressemelding)

annonse
Tek.no er en del av Schibsted Media. Schibsted Media AS og Schibsted ASA er ansvarlig for dine data på denne siden.Les mer her