Til hovedinnhold

Alle produkter

Wilfa TO-2

«Kunne vært bra, men da må den steke jevnere.»

fra: 579

ON TER 200

«Liker du svidd brød og kjipe materialer? Da er dette risteren for deg!»

fra: 299

F&B 637680 brødrister (svart)

«Styrkebryteren er skikkelig dårlig, og stekingen kunne vært jevnere.»

fra: 399

Best i test

Point POTA5741GS

«Med plass til fire skiver og full separasjon på kamrene får du mye for pengene her»

fra: 598

Anbefalt

Point POT5020

«En rister som gjør det meget bra på de fleste områder, men prislappen er noe høy.»

ON TER 100

«Ikke særlig billig, skranglete og umulig å rengjøre. Styr unna.»

fra: 149

Andersson TST 3.5

«Fire skiver er vel og bra, og det er byggekvaliteten også. Resten er det ikke.»

fra: 399

Electrolux E3T1-3ST

«Hadde denne risteren vært litt billigere og stekt jevnere, kunne den vært bra. Men det er den ikke.»

fra: 505.75

Philips Daily Collection HD2581

«Stativet er flott og prislappen lavere enn Braun, men kvaliteten og brødhøyden trekker Philips ned her.»

fra: 310

Anbefalt

Braun HT1010

«Braun har laget en meget bra brødrister med kjekt stativ, men så koster det også litt.»

fra: 373

Point POTO5000ST Brødrister

«Points rister er bra på de fleste områder, men kunne stekt jevnere og hatt lenger kabel.»

fra: 399

Emerio TO-123924

«Stativet er bra, men ikke nok når resten av pakka er for dyr og småkjip. Stativet burde dessuten vært integrert.»

fra: 369

Brødrister

Test av brødristere

En kjip brødskive får en gjenopplivning med noen minutter i en brødrister. Men det er et stort kvalitetspenn fra den ene brødristeren til den neste, Tek har testet en hel haug av brødristere, så du kan få den beste brødskiven på din tallerken.

Hva gjør en brødrister best i test?

Når vi har testet brødristere er det flere punkter på sjekklisten. Pris, kvalitet og brukervennlighet er noen av dem, men det viktigste er selvfølgelig resultatet – en god brødrister skal gi jevne, gylne skiver med perfekt sprøhet.

Brødrister for 4 skiver

Skal du riste brød til flere enn én person er det genialt med en brødrister med plass til flere skiver. Tek har både testet kompakte brødristere for to skiver, og større maskiner med plass til fire brødskiver.

Tek.no er en del av Schibsted Media. Schibsted Media AS og Schibsted ASA er ansvarlig for dine data på denne siden.Les mer her