Til hovedinnhold

Full surround på mobiltelefonen

Riktig nok er det ikke første gang selskapet lover revolusjonerende lydteknologi for mobiltelefoner, men siden fjorårets annonsering av omtrent nøyaktig det samme, har TruMedia nå økt antallet kanaler til 5.1-lyd.
Vi vet ikke helt hva vi skal ”tru”, men TruMedias teknologi skal gjøre det mer spennende å se video på mobilen, eller spille spill på bærbarkonsoll.
Hvordan 5.1-lyd vil høres ut via stereo øreplugger vet vi ikke. Men om du er skeptisk til om det er mulig å gjenskape tredimmensjonal lyd i standard øreplugger, så kan du laste ned og spille av denne MP3-filen (effekten blir borte om du ikke bruker øreplugger eller hodetelefoner). Du kommer antakelig til å få deg en overraskelse.
[wip4: img=2 width=20]
NB. Teknologien som brukes her (opptak via to "ører") er ikke den samme som TruMedia bruker.

Mer om
annonse
Tek.no er en del av Schibsted Media. Schibsted Media AS og Schibsted ASA er ansvarlig for dine data på denne siden.Les mer her