Til hovedinnhold

AMD krymper til 40 nm

Det har vært kjent i lang tid at RV770 skulle krympes og få nytt navn – RV870. Det er nå klart at AMD vil gå direkte til 40 nm, og ytelsen per watt er beregnet til å være dobbelt så høy som på RV770. RV870 har så langt vært kjent som "Lil Dragon" som tyder på at dette vil være noe mindre, men likevel noe å frykte.

Mer ytelse per Watt

Den totale ytelsen har blitt estimert til et sted rundt 20 prosent bedre enn RV770 med en betydelig nedgang i effektforbruket. Det spekuleres også i hele 960 shadere (192x5), 48 teksturenheter, 24 ROP-enheter og så videre.

Hvis dette er tilfelle vil RV870s TDP være rundt 150 Watt ved samme frekvens som RV770. Dette er dog bare en estimering fra Nordichardwares side, og som forventet har AMD verken bekreftet eller avkreftet noe. Det antas også at AMD vil fortsette på DirectX 10.1.

(Kilde: Nordichardware)

annonse
Tek.no er en del av Schibsted Media. Schibsted Media AS og Schibsted ASA er ansvarlig for dine data på denne siden.Les mer her