Se hva som skjer i Windows
Microsoft har lansert Process Monitor 2 med flere muligheter til å overvåke prosesser i Windows i sanntid.
Programmet tilbyr fra før av muligheten til å overvåke forskjellige prosesser som knyttes til blant annet DLL-filer, filsystemet og registeret. Det kan brukes til å finne ut detaljer om hver enkelt prosess, og kan for eksempel brukes til å feilsøke Windows, og til å oppdage eventuelle skadelige programmer.
Process Monitor er en kombinasjon av programmene Filemon og Regmon, og har en rekke funksjoner i tillegg.
Blant nyhetene i versjon 2 er muligheten til å overvåke i sanntid nettverksaktiviter som TCP- og UDP-trafikk, inkludert sendinger, mottak, IP-adresser og DNS-navn.
Det bør understrekes at Process Monitor er et avansert program som krever at brukeren setter seg litt inn i Windows-prosesser (les vår guide). Det brukes gjerne sammen med andre programmer som Process Explorer og Autoruns.
Last ned
Process Monitor 2 kan lastes ned gratis fra microsoft.com.
(Kilde: Technet Blogs)