Amentio og Datakjeden konkurs igjen
Nok en gang ser det mørkt ut for de norske databutikkene.
Hvis du har vært innom Amentio.no eller datakjeden.no i dag kommer nok ikke denne beskjeden som en overraskelse.
Nettbutikkene har blitt begjært konkurs, og alt du blir møtt med er en beskjed om at ITD Web AS, holdingselskapet bak de to nettbutikkene, er avviklet.
Bekrefter konkursbegjæring
Vi tok en telefon til Advokatfirmaet Adnor som behandler saken, og fikk bekreftet konkursbegjæringen. Saken er imidlertid så fersk at de ikke hadde stort mer å si om saken.
På Amentio.no og datakjeden.no blir kunder bedt om å heller kontakte produsenter direkte, i stedet for nettbutikken:
Dersom du har problemer eller behøver hjelp med et produkt du har kjøpt hos oss må du ta kontakt direkte med produsenten, produsentens servicepartner eller produktets importør.
Dette er langt ifra første gangen Amentio har hatt problemer. I fjor ble nettbutikken begjært konkurs, men klarte på mirakuløst vis å komme seg tilbake. Det var for omtrent et år siden, da Skatt Øst først begjærte Amentio konkurs, før de angret seg, og nettbutikkene kunne fortsette.
Vi vil følge saken videre. Følg med.
Les også: Amentio Datakjeden er konkurs