Til hovedinnhold

Dell kutter ut spillmaskiner

XPS-maskinene blir borte

Dells XPS-serie har lenge vært selskapets spillsatsning, men etter at Alienware ble kjøpt opp i 2006 har man hatt overlapping av produkter mot samme marked. 

Ifølge en nylig rapport skal XPS-systemene ha tatt en rekke kunder fra Alienware. Som følge av dette kommer Dell til å stoppe salget av XPS-modellene og i stedet la Alienware ene og alene ta seg av spillmarkedet.

Alienware fokuserer på "high-end"-maskiner for spill og tung 3D-grafikk. Selskapet er kanskje den mest anerkjente aktøren innen slike maskiner, og konkurrerer kanskje spesielt med Voodoo PC fra HP.

En typisk maskin fra Alienware koster gjerne fra 20 000 kroner og oppover, men man svir gjerne det dobbelte dersom man legger på et godt SLI-oppsett og litt ekstrautstyr.

(Kilde: Cnet)

annonse
Tek.no er en del av Schibsted Media. Schibsted Media AS og Schibsted ASA er ansvarlig for dine data på denne siden.Les mer her