Symantec lanserer VMware-konkurrent
Symantec har nylig introdusert Veritas Virtual Infrastructure, der nøkkelfunksjonaliteten først og fremst er å administrere lagring på x86-systemer som er ekstremt dynamiske.
Den største fordelen ligger i at man kan jobbe direkte mot tradisjonell "blokklagring" fra en virtuell server. De fleste selskaper er fortsatt svært komfortable med de tradisjonelle SAN-ene og Veritas-produktet løser faktisk en oppgave som VMware ikke gjør pr. dags dato.
I første omgang konsenterer Symantec seg om Citrix Xenserver, men vil trolig støtte flere hypervisor-teknologier etter hvert – inkludert VMware, selv om den på mange måter kan karakteriseres som selve konkurrenten.
Fra Symantec sitt ståsted ønsker man å være rimelig nøytral, men ser ut til å gi Xenserver den største stjernen i boka rent teknologimessig.
VVI blir tilgjengelig for bestilling i løpet av sensommer/høst. Utsalgspris forventes å bli 4000-5000 amerikanske dollar per server.
(Kilde: The Register)