Til hovedinnhold

Symantec kjøper Messagelabs

Messagelabs har bygget en god portefølje på e-postsikkerhet og har over 19000 kunder fordelt på omlag 86 land. Selskapet var det første i sin tid som introduserte antivirus som en tjeneste i stedet for ren software.

Denne uken ble det annonsert fra begge selskapene at Symantec kjøper Messagelabs for 695 millioner amerikanske dollar.

En god SaaS-strategi (Software as a Service) og beskjedssikring (e-post, IM) skal ha vært hovedårsaken til at Symantec la budet på bordet.

Foreløpig ser det ut som om Messagelabs' produkter og tjenester vil bli videreført, men Symantec kommer definitivt til å selge inn backup og online remote access til den nye kundebasen.

Oppkjøpet forventes fullført innen årets slutt.

(Kilde: Symantec/Messagelabs)

annonse
Tek.no er en del av Schibsted Media. Schibsted Media AS og Schibsted ASA er ansvarlig for dine data på denne siden.Les mer her