Garmin og Asus sammen om Nüvifone
I Norge er Asus kjent som produsent av alt fra PC-komponenter til de populære små eeepc-ene som satte i gang trenden med bærbare mini-PC-er. Tidligere har de også lansert mobiltelefoner med Windows Mobile, uten at disse har nådd vårt marked.
Men mye kan endre seg, når Asus nå går sammen med Garmion om å produsere det som skal bli en hel serie med lokasjonssentriske mobiltelelefoner. Med lokasjonssentrisk menes mobiltelefoner som ved hjelp av GPS, kart og tilkobling til internett kan utføre ulike tjenester avhengig av hvor du befinner deg. I første omgang handler det om navigasjonsløsninger.
Garmintelefonen som ble lansert i fjor vil bli relansert som Garmin-Asus nüvifone G60, og under Mobile World Congress i midten av måneden vil selskapet lansere en oppfølger til denne.
G60 skal være klar for markedet i løpet av første halvår 2009.