Slik blir spilling med Google Glass
Se de fem småspillene Google har laget.
Google prøver å overtale utviklere at smartbrillene Google Glass kan brukes til spill. I stedet for å vente på at utviklerne skal lage spill selv, har de heller laget fem småspill selv.
Styr med hodet og stemmen
Spillene er naturlig nok ekstremt minimalistiske. Spillingen må tross alt gjøres via den bittelille skjermen på brillene, som er begrenset til en oppløsning på 640 x 360 piksler.
Ett av de fem spillene er et balanseringsspill hvor du må vri på hodet for å hindre at en haug av virtuelle bøker faller ned. Et annet spill lar deg skyte leirduer ved å rope "bang!" til brillene når siktet ditt er over en av de virtuelle målene. Alt måles naturlig nok via brillenes innebygde akselerometer og gyroskop.
Google Glass er fortsatt under utvikling, og foreløpig kun tilgjengelig for amerikanske utviklere og deres venner. Google har ikke sagt noe om når vi kan forvente at brillene lanseres.
Google Glass ble oppgradert i går:
Nå kommer Glass med brilleglass »
(Kilde: Phone Arena)