Fujitsu satser på Android
Fujitsu ser ut til å kaste seg på Android-bølgen, og skal snart lansere sin første mobiltelefon med operativsystemet, skriver Gizmodo.
I tillegg til at telefonen skal kjøre Android, er dette også den første smarttelefonen fra selskapet siden 2007. Fujitsu bestemte seg nemlig da for å legge ned produksjonen av smarttelefoner.
Ukjent mobil
Den nye telefonen, som foreløpig ikke er avbildet eller har noe kjent navn, skal kun bli tilgjengelig i Japan og vil selges under operatøren NTT Docomo. Mobile Crunch skriver imidlertid at Fujitsu planlegger å selge telefonen uten for japanske landegrenser også.
Fujitsu har for øvrig også lansert planer om å slå sammen sin mobilproduksjon med Toshibas. Om denne telefonen er et samarbeidsprosjekt mellom de to eller om Fujitsu lager den alene, er uvisst.
(Kilde: Gizmodo, Mobile crunch)