Til hovedinnhold

Viaplay senker prisene kraftig

Sportsdelen koster nå det samme som resten.

Arkivbilde av Viaplay-appen.
Niklas Plikk, Tek.no
Niklas Plikk

Nordic Entertainment Group (NENT) har som følge av de mange avlyste idrettsarrangementene redusert prisen for Viaplay-abonnenter kraftig.

Etter at så å si alle sportsbegivenheter har blitt avlyst på grunn av koronaviruset, har NENT bestemt seg for å senke prisen for strømmetjenesten.

Prisreduksjonen gjelder for pakkene som inneholder sportssendinger. Prisen vil bli redusert fra 329 til 119 kroner i måneden.

Dette skriver NENT-gruppen i en pressemelding fredag.

Ifølge pressemeldingen gjelder de nye prisene for eksisterende kunder, men i en mail til NTB opplyser NENT-gruppens kommunikasjonssjef Tobias Gyhlénius at de justerte prisene også skal gjelde for nye kunder.

Det ikke avgjort hvor lenge prisreduksjonen skal vare.

Viaplay har rettigheter til å vise kamper fra blant annet UEFA Champions League og tyske Bundesliga.

annonse
Tek.no er en del av Schibsted Media. Schibsted Media AS og Schibsted ASA er ansvarlig for dine data på denne siden.Les mer her