Til hovedinnhold

Symantec og Yahoo samarbeider

Sikkerhetsselskapet Symantec og søketjenesten Yahoo skal ifølge Cnet news.com i dag kunngjøre en samarbeidsavtale som fører til økt sikkerhet for hjemmebrukere. Dermed blir Yahoo bedre i stand til å konkurrere mot Google og Microsoft.

De to selskapene har tidligere hatt en avtale som innebar bruk av en antivirusløsning fra Symantec for Yahoos webbaserte e-posttjeneste. Den nye avtalen innebærer at kunder av Yahoo får sikkerhetspakken Norton Internet Security. Symantec på sin side får en stor kundemasse fra Yahoo.

Yahoo-brukere skal kunne registrere seg som brukere av Norton Internet Security, og bruke sikkerhetspakken gratis i 30 dager. Deretter kan de abonnere på sikkerhetstjenesten for 49,99 dollar per år, noe som er 20 dollar i avslag fra normal pris.

(Kilder: Cnet news.com, Reuters)

annonse
Tek.no er en del av Schibsted Media. Schibsted Media AS og Schibsted ASA er ansvarlig for dine data på denne siden.Les mer her