Stativ til mobilkameraet
Det er Sony Ericsson som nå lanserer et nytt kamerastativ til sine mobiltelefoner, skriver Mobil.nu. Svensk-japanerne kom tidligere vinter med kameramobilen C905, med hele åtte megapikslers oppløsning.
Du kan lese vår test av C905 her.
Men optikken sliter med så liten plass som det er i en mobiltelefon, og et stativ som holder kameraet stødig kan være en god hjelp for å få optimalt ut av mobilkameraet, spesielt i dårlig belysning.
Sony Ericsson har allerede et kamerastativ i sortimentet, IPK-100, men det nye stativet er mer kompakt og har penere design. IM-502, som er navnet på det nye produktet, har en festeplate som i motsetning til forgjengeren tar hensyn til at de fleste Sony Ericsson-telefoner nå har kontakten på siden istedenfor i bunn. Stativet har til og med en standardskrue for kamerastativ, noen som lar deg bruke det også til vanlige kamera.
Stativet kommer på markedet i 2009, men vi har foreløpig ikke fått opplyst hva det vil koste.