Til hovedinnhold

Oracle vil knuse SalesForce


Klare signaler fra SalesForce.com

SalesForce.com har spesialisert seg på CRM-systemer og rapporteres å ha ca. 16 900 kunder. For relativt kort tid siden ble det klart at Oracle ville overta Siebel for 6 milliarder amerikanske dollar.

Oracle/Siebel konkurrerer direkte med SalesForces produkter og synes å ha et relativt aggressivt forhold. På forsiden av SalesForce.com kjører man, i skrivende stund, direkte markedsføring mot Siebel-kunder basert på Oracle-oppkjøpet.

Toppsjefen i Oracle kom med en relativt provoserende uttalelse mot slutten av forrige uke da han sa at: "det ville være mer gøy å knuse SalesForce.com enn å kjøpe de opp".

Da Siebel ble kjøpt opp ble det også spekulert i hvorvidt Oracle ville komme med et tilbud til SalesForce.com. Ifølge talsmannen i Oracle har man ingen planer om å kjøpe flere selskaper før årets slutt.

(Kilde: Cnet)

annonse
Tek.no er en del av Schibsted Media. Schibsted Media AS og Schibsted ASA er ansvarlig for dine data på denne siden.Les mer her