Skype kjøper Sonorit
eBay punger ut med 27 millioner amerikanske dollar og henter inn ny teknologi fra Sonorit (Camino Networks) ved å overta alle aksjene i selskapet.
Skype ble først startet i 2002 og har skapt en revolusjon på nett med tanke på VoIP. I fjor ble selskapet kjøpt opp av eBay og beregnes å ha nærmere 70 millioner registrerte brukere.
Det er foreløpig ikke bekreftet nøyaktig hva slags funksjonalitet man vil bringe til Skype i tiden fremover, men trenden er at man satser på finesser som appellerer både til privatpersoner og bedrifter. Selv om Skype ikke akkurat anbefales som basis for kommunikasjon i bedrifter brukes allikevel denne plattformen av mange kommersielle virksomheter på daglig basis både til intern og ekstern kommunikasjon med ansatte, partnere, leverandører og kunder.
(Kilde:
Cnet
)