IBM-samarbeid med nettverksrivaler
IBM samarbeider med en rekke leverandører, men det nylig inngåtte samarbeidet på nettverksinfrastruktur flytter nok grensene kanskje bittelitt når det gjelder å sjonglere konkurrenter.
Både Brocade, Cisco og Juniper vil få videresolgt utstyret sitt av IBM. Samtlige av selskapene har allerede hatt en reseller-avtale med IBM, men dette knyttes nå enda nærmere der man i visse tilfeller vil sette IBM-klistremerker på boksene, eventuelt lakkere de sorte.
Den mest merkbare konsekvensen av dette er at kundene vil få mulighet til å velge i et enda bredere sortiment på nettverksutstyr når man samtidig også kjøper servere og lagring, eksempelvis Ciscos nye 40 porters 10 Gb/s-switch (Nexus 5000 Series).
På lik linje kan man også velge 10 Gb-utstyr fra Brocade og Juniper, kanskje med IBM-klistremerke, men det velkjente JUNOS-operativsystemet til Juniper forblir intakt.
(Kilde: Internetnews)