Til hovedinnhold

Facebook avlyser utviklerkonferansen F8

Coronaviruset får skylden.

Facebook avlyser sin årlige utviklerkonferanse, F8, som var planlagt å avholdes i San Jose i begynnelsen av mai.

Grunnen er for å begrense spredningen av coronaviruset (Covid-19).

– Det var en vanskelig avgjørelse å ta. F8 er en utrolig viktig hendelse for Facebook, og det er den beste måten vi vet om for å feire dere alle rundt omkring i verden. Men vi er nødt til å prioritere helsen for våre utvikler-partnere, ansatte og alle som hjelper oss med å arrangere F8, uttalte Konstantinos Papamiltiadis, Facebooks sjef for utviklingsplattformer og programmer.

Facebook har tidligere brukt F8-konferansen til å avsløre nye produkter og tjenester.

Ikke den første

Coronaviruset har hatt enorme konsekvenser for teknologiverdenen den siste tiden. Den årlige mobilmessen Mobile World Congress skulle ha pågått i disse dager i Barcelona i Spania, men ble i siste liten kansellert etter at flere titalls aktører hadde meldt at de droppet messen i frykt for spredning av coronaviruset.

Det kan også hende flere store arrangementer blir avlyst i tiden som kommer. Den store spillkonferansen Game Developers Conference (GDC) er planlagt den 16. til 20. mars, men flere aktører – blant annet Facebook, Sony og Microsoft – har sagt at de ikke vil komme. Til og med store arrangementer som De olympiske leker som er planlagt i Tokyo til sommeren, står i fare for å bli kansellert.

annonse