Til hovedinnhold

Google tapte Gmail-saken

Google har nå tapt Gmail-saken mot et tysk selskap, og må dermed slutte å bruke Gmail-navnet på sin e-posttjeneste i Tyskland.

Daniel Giersch tok i bruk navnet G-Mail i 2000, mens Google lanserte Gmail fire år senere. Domstolen mener Google var for sent ute, og den har også bestemt at dommen ikke kan ankes.

Advokaten til Giersch har uttalt at saken er en seier i en kamp mot giganten Google, men krigen er fortsatt ikke vunnet, Giersch er av Google blitt saksøkt i både Spania, Portugal og Sveits.

Kampen om varemerket har allerede rullet tre år i ulike rettsaler, også i USA.

Giersch har ingen planer om å selge varemerket - hensikten er å bruke navnet i et eget e-postsystem, nemlig G-Mail.

(Kilde: Press Esc)

Mer om
annonse
Tek.no er en del av Schibsted Media. Schibsted Media AS og Schibsted ASA er ansvarlig for dine data på denne siden.Les mer her