Ny VMware ESX Server på 32 MB
En av de viktigste aktørene i virtualiseringsmarkedet, VMware, har nylig annonsert ESX Server 3i. Dette er en hypervisor som er spesielt beregnet på å bli bygget direkte inn i minnet på serveren, eksempelvis på en flashdisk.
Ifølge en artikkel hos The Register er Dell en av samarbeidpartnerne på dette prosjektet og kommer med stor sannsynlighet til å lansere ett eller annet serverprodukt med denne teknologien. Hos VMware nevnes også Fujitsu, HP, IBM og NEC som potensielle interessenter.
ESX Server 3i kan enkelt utvides med produkter som VMotion, VirtualCenter, VMware Consolidated Backup, osv.
De serverne som benytter seg av dette konseptet vil trolig ha en rekke ytelsesfordeler, litt lavere effektforbruk samt lavere brukerterskel for å komme i gang med virtualisering.
(Kilde: The Register)