Til hovedinnhold

Ingen særavtale mellom Dell og Intel

Styreformann i Dell, Michael Dell, avkreftet forrige uke at selskapet utelukkende benytter Intel-prosessorer av hensyn til en såkalt eksklusiv avtale.

Dell ville ikke uttale seg hvorvidt man hadde noen spesifikke planer for maskiner med AMD-prosessorer. Den offisielle versjonen av hvorfor Dell til nå ikke har benyttet AMD-prosessorer henger sammen med dårligere evne til å levere større antall enheter i løpet av svært kort tid.

Dersom Dell på et eller annet tidspunkt skulle starte å levere AMD64-maskiner, kan dette bety gode nyheter både for kunder og den nevnte prosessorleverandøren fordi Dell blant annet er kjent for lave priser og høyt kvantum. Dette vil naturligvis forutsette at AMD har leveringskanalene i orden.

(Kilde: X-bit Labs)

annonse
Tek.no er en del av Schibsted Media. Schibsted Media AS og Schibsted ASA er ansvarlig for dine data på denne siden.Les mer her