På Tek finner du saker med annonselenker, hvor du enten kan kjøpe produktene vi har omtalt eller sammenligne priser. Det mener vi er relevant informasjon for våre lesere.
Hvilke produkter Tek skal skrive om, og hva vi skal skrive om dem, velger journalistene og ingen andre. Men det er også viktig at du vet at hvis du klikker på en slik annonselenke til prissammenligning hos Prisjakt, eller kjøper et produkt etter å ha klikket deg inn til en butikk fra en av våre artikler, tjener Tek penger. Disse annonselenkene er alltid merket med «annonselenke».
Det er viktig å understreke at når vi omtaler produkter på Tek, så er det fordi vi mener det er journalistisk interessant. Ingen kan kjøpe seg omtale i våre saker.
I tester eller produktguider er hovedregelen i VG at vi kjøper eller låner produktet. Dersom det ikke er praktisk mulig, baserer vi omtalen på produktprøver vi har fått tilsendt. I så fall opplyser vi om hvilket produkt og hvorfor.
Steams sommersalg på spill er i gang
Slik finner du de beste tilbudene og spillene.
Nå som sommeren er over oss med mer fritid og en sol som steker ute, ligger forholdene godt til rette for manges favoritthobby: å slappe av med spill inne i skyggen.
Dette vet spillbutikkene å benytte seg av, og i tradisjon tro kjører de i gang salg på store deler av biblioteket sitt. Det mest kjente av salgene på denne tiden av året er Steams «Summer Sale», som startet i går og varer til og med kvelden 9. juli. Det gir deg knappe to uker å handle på, og om du først er ute etter PC-spill er dette gjerne tiden å slå til på. Rabattene ser i år ut til å ligge på mellom 30 og 75 prosent for flere titler.
Nytt av året er det at du får 50 kroner i ytterligere rabatt dersom spillet du kjøper koster over 300 kroner.
Mange av spillene på tilbud er imidlertid ikke særlig gode, og tilbudene kan også være svake. Det kan dermed være like lett å gjøre «bomkjøp» og ende med å fylle biblioteket med flere titler som aldri blir spilt, som å treffe blink.
Disse tilbudsspillene er godt likt av andre
Vi skal ikke prøve oss på noen spillanbefalinger for akkurat deg, men i listen nedenfor har vi samlet noen populære «trippel-A»- samt «indie»-titler på salg som også har fått svært gode anmeldelser av andre spillere via Metacritic.
Om du selv vil finne gode spill med høy brukerscore og stor rabatt anbefaler vi å bruke SteamDB-verktøyet her.
Tittel | Pris i kroner | Avslag i prosent | Metacritic-score |
---|---|---|---|
Portal 2 | 14 | 80 | 98 |
The Witcher 3: Wild Hunt | 96 | 70 | 97 |
Terraria | 35 | 50 | 97 |
Stardew Valley | 60 | 40 | 97 |
Slay the Spire | 88 | 50 | 96 |
Half-Life 2 | 14 | 80 | 96 |
South Park: The Stick of Truth | 75 | 75 | 96 |
Divinity: Original Sin 2 Definitive Edition | 170 | 50 | 95 |
Celeste | 70 | 50 | 95 |
Hollow Knight | 50 | 50 | 95 |
Life is Strange Complete Season | 28 | 80 | 95 |
Tomb Raider | 30 | 80 | 95 |
Dead Cells | 137 | 40 | 95 |
Undertale | 24 | 80 | 95 |
Gris | 48 | 60 | 95 |
Ori and the Blind Forest: Definitive Edition | 35 | 75 | 94 |
Shadow Tactics: Blades of the Shogun | 54 | 85 | 93 |
Dying Light | 102 | 66 | 93 |
A Plague Tale: Innocence | 153 | 66 | 92 |
Dark Souls III | 150 | 75 | 92 |
Cities: Skylines | 50 | 75 | 92 |
Rise of the Tomb Raider | 51 | 75 | 92 |
Total War: Warhammer II | 190 | 66 | 91 |
Star Wars Jedi: Fallen Order | 300 | 50 | 90 |
Metal Gear Solid V: The Phantom Pain | 62 | 75 | 88 |
Assassin's Creed Odyssey | 191 | 67 | 87 |
XCOM 2 | 112 | 75 | 84 |
Flere spillbutikker ventes å komme på banen med ulike sommertilbud i ukene som kommer, men i skrivende stund er det ingen sesongsalg verken hos Epic Games, GOG, Uplay eller Origin, som er Steams konkurrenter.
Som vanlig gir imidlertid Epic Games bort gratis spill også denne uken, og frem til neste torsdag er det «AER: Memories of Old» samt «Stranger Things 3: The Game» du kan legge til i spillsamlingen din uten kostnad - to spill som riktignok ikke har fått allverdens gode kritikker. Alt du trenger er likevel en konto hos Epic.
Neste uke er det for øvrig det norskutviklede Conan: Exiles, fra Funcom som deles ut.