Se video av nye Samsung Galaxy S IV
Lekkasjene før kveldens storlansering vil ingen ende ta.
IT168.com
Er dette Samsung Galaxy S IV?Foto: IT168.com
Bare timer før lanseringen av Samsungs nye toppmodell, Galaxy S IV (S4), har også de første videoklippene av den nye mobiltelefonen begynt å dukke opp. Videoklippene skal ifølge
SamMobile.com
vise det som angivelig skal være en prototyp på en dual-SIM-versjon av Galaxy S IV.
Hvis videoklippene er ekte betyr det at det etter hvert er ganske lite som ikke er kjent om Samsungs nye flaggskip. Nettstedet IT168.com la nemlig også nylig ut en rekke høyoppløselige bilder av det som hevdes å være en Galaxy S IV. Bildene avslører stort sett alt det vesentlige av tekniske detaljer om telefonen, og bekrefter også tidligere rapporter om at telefonen vil få en 5-tommers skjerm med 1080p Full HD-oppløsning, at den vil få en
åttekjerners Samsung Exynos-prosessor
, og at den den vil få et 13 megapiksel kamera – opp fra 8 megapiksler i dagens
Samsung Galaxy S III
-modell.
Kameraet på S IV skal ha blitt oppgradert fra 8 til 13 megapiksler, ifølge IT168.com.Foto: IT168.com
Modellen som omtales av IT168.com har modellbetegnelsen i9502, men Amobil.no har kjennskap til at den modellen som vil bli solgt i Norge vil ha modellbetegnelsen i9505.
Videoer viser øyestyring av S IV
Det har gått rykter om at S IV vil få øyestyring, slik at du blant annet kan starte og stoppe videoavspilling med øynene. Ferske videoklipp viser nå en demonstrasjon av denne funksjonen. Om den også vil ha automatisk rulling av tekst på nettsider når du beveger øynene til bunnen av nettsiden, vet vi ikke. Men den siste videoen på denne siden viser hvordan du kan navigere på nettsider ved hjelp av håndbevegelser foran telefonen.
Øyestyring er også noe konkurrenten LG kommer med. Denne uken lanserte nemlig LG det de kaller Smart Video, som er nettopp en funksjon for å stoppe videoavspilling automatisk hvis telefonen legger merke til at du ser bort fra skjermen.
Videoklippene viser også en "floating touch"-funksjon, som blant annet gir deg forhåndsvisning av elementer når du holder fingeren like over skjermen – det vil si uten å berøre skjermen.
Vårt søsternettsted Amobil.no er tilstede i New York med to journalister,
og gir deg fortløpende oppdateringer her:
Liveblogg og videofeed fra Samsung Galaxy S IV-lanseringen
Her kan du se videoklippene som angivelig viser S IV i aksjon:
Samsung Galaxy S4 feature: SmartPauseSamsung Galaxy S4 floating touch demoSamsung Galaxy S4 New Unlock ScreenSamsung Galaxy S4 internet browsing, experience & new feature
Les flere Samsung Galaxy S IV-rykter her
(Kilder:
SamMobile.com
,
Engadget
)
Les også
Apple hakker løs på Samsung
Les også
– Galaxy S IV vil få 3D-kamera
Les også
Ryktebørsen: – Datoen for Galaxy S4 er klar
Les også
Dette kan være din neste mobil