Billigere DVD-brennere neste år
Dagens gjennomsnittspris på 340 til 399 dollar for de siste modellene vil neste år gå ned til rundt 299 dollar. Dette mener industrikilder som har vært i kontakt med nettstedet DigiTimes. Dermed kan det kanskje være lurt å vente litt med å kjøpe den nyeste og "hotteste" DVD-brenneren.
Grunnen er at produksjonen av lesehoder og drivverk er i ferd med å ta igjen behovet til produsentene. I tillegg har produsenter som Sanyo, Pioneer, Ricoh, BenQ og LiteOn økt kapasiten i fabrikkene sine dramatisk. Nå tror de at DVD-brennere blir det heteste produktet i 2004.
De enkelte produsente regner med å produsere alt fra 100 000 til 300 000 enheter bare i første kvartal neste år, som vil gjøre sitt for å drive prisene nedover. I tillegg begynner DVD-teknologien å bli allemannseie, og terskelen for å produsere slikt utstyr har blitt lavere. Dermed kommer også kineserne på banen og vi kan regne med langt flere ulike DVD+/-RW-merker i 2004.
(Kilde: DigiTimes)