Til hovedinnhold

Harddisk med kortleser fra WD

Det er foreløpig uklart om Western Digital sin nye "Media Center"-harddisk kan overføre innhold på minnekortene direkte - altså uten å måtte gå veien om operativsystemet til en PC. Mye kan tyde på dette, ettersom harddisken også har én-knapps-backup og hintene om direkte avlasting er strødd over hele informasjonssiden hos Western Digital. Men, det står altså ingenting eksplisitt om dette i dokumentasjonen.

Grunnen til at denne harddisken har sett dagens lys burde på sin side være tydelig nok: Flere og flere av oss bruker digitale kamera og flash-baserte MP3-spillere og veien om Windows kan ofte være "traurig". For å være på den sikre siden har Media Center-harddisken også innebygd USB 2.0-hub, FireWire-kontakt og muligheten til å lese hele åtte forskjellige minnekortformater.

Selve harddisken spinner 7200 ganger i minuttet og er utstyrt med en 8 MB minnebrikke som hurtigbuffer. Disken kommer også med en kopi av backup-programmet Dantz Retrospect.

Pris og tilgjengelighet for tiden ukjent.

(Kilder: ZDNet, Western Digital)

annonse
Tek.no er en del av Schibsted Media. Schibsted Media AS og Schibsted ASA er ansvarlig for dine data på denne siden.Les mer her