SE P990 rett rundt hjørnet
Sony Ericssons nye oppfølger til P-serien med Symbian er endelig rett rundt hjørnet. Etter nesten et halvt år med utsettelser, skal de første eksemplarene av P990 dukke opp i butikkene allerede neste uke. Det bekrefter André Seielstad i Sony Ericsson Norge overfor Amobil.
Det var det svenske nettstedet Mobil, som tidligere i dag kunne melde at P990 nå endelig kommer. Ifølge Mobil skal det i første omgang være snakk om et mindre antall telefoner, og etterspørselen er ventet å overstige det antallet Sony Ericsson klarer å levere.
P990 er Sony Ericssons mest avanserte Symbian-telefon så langt, og vil erstatte P910, som har vært på markedet i snart to år. P990 vil i likhet med forgjengeren ha fullt qwerty-tastatur, men vil i tillegg også by på godbiter som innebygget WiFi-støtte, et to megapikslers kamera, 3G og en trykkfølsom skjerm med oppløsning på 240 x 320 punkter.
Du kan lese mer om P990 i vår lanseringsnyhet 'Sony Ericsson lanserer P990'.
(Kilder: Mobil, Sony Ericsson)