Nyhet

Her er mobilene billigst

Vi har sjekket prisene for deg.

Skal du ha ny mobil til ferien? Da har du noen valg å ta stilling til først:

1: Skal du kjøpe telefonen med eller uten abonnement, med eller uten bindingstid?
2: Hva slags abonnement trenger du?
3: Hvilken telefon vil du ha?

Vi har undersøkt prisen på noen av de mest populære telefonene akkurat nå, og gir deg en pekepinn på hvor de er billigst.

Til å finne billigste telefon uten abonnement, har vi brukt vår tjeneste Prisguide.no. Der finner du et bredt utvalg av mobiltilbud på nettet.

Vil du vite hvilket mobilabonnement som er billigst for deg, kan du bruke vår guide til mobilabonnement. Det er viktig at du ikke lar deg lure til å velge et abonnement som er for dyrt eller for dårlig til å dekke dine behov, bare fordi du sparer noen hundrelapper på en mobiltelefon.

Disse gir deg mest for mobilkronene »

Ikke gå i tilbuds-fella

Nå rett før sommerferien er det mange som har sommertilbud på enkelte mobilmodeller, eller tilbyr mobiltelefonene sammen med reiseforsterkere, hodetelefoner eller treningsarmbånd. Husk at det kan bli billigere å kjøpe disse tingene separat, og at et tilbud fort kan bli veldig dyrt hvis du binder deg til et kostbart abonnement.

Her er mobiloperatørenes priser for siste uke i juni. Lista er sortert etter laveste pris på mobiltelefoner med 12 måneders binding. Chess og One Call selger mobiltelefoner med 12 måneders nedbetalingsavtale, men krever ikke at du binder deg til et bestemt abonnement:

iPhone 5S 16 GB-----
OperatørKjøpspris tlfNedbet 12 mnd.Pris aboPris med binding Pris uten abonnement
NetCom130029936015090
NetCom135019942015090
Djuice19935029943995090
Tele21370-44415090
Telenor99930034945995090
Telenor229920034946995090
Telenor149930029950995090
Chess1499349-56875090
One Call-493-59165090
-----
Samsung Galaxy S5-----
OperatørKjøpspris tlfNedbet 12 mnd.Pris aboPris med bindingPris uten abonnement
NetCom m/Gear fit39930029939994948
Telenor169920034940994948
Telenor59930034941994948
Tele289930029944994948
Telenor99930029945994948
Djuice L49935029946994948
Djuice M149935019956994948
Chess1699349-58874948
One Call-502-60244948
-----
Sony Xperia Z2-----
OperatørKjøpspris tlfNedbet 12 mnd.Pris aboPris med bindingPris uten abonnement
NetCom m/JBL130029936014895
Djuice69925029936994895
Telenor149920034938994895
Telenor39930034939994895
NetCom m/JBL135019942014895
Telenor69930029942994895
Tele289930029944994895
Chess m/smartband1699349-58874895
One Call-503-60364895
-----
HTC One M8-----
OperatørKjøpspris tlfNedbet 12 mnd.Pris aboPris med bindingPris uten abonnement
Telenor m/ HK Go+Play99920034933995309
Telenor m/ HK Go+Play130034936015309
NetCom39930029939995309
Tele289930029944995309
Djuice m/ HK Go+Play39935029945995309
NetCom99930019945995309
Chess1699349-58875309
One Call-524-62885309

Her har vi tatt for oss toppmodellene fra de bestselgende produsentene. Husk at det kan være store penger å spare på å velge riktig mobiltelefon hvis du ikke trenger det aller nyeste.

Les mer: Spar tusener på å velge riktig telefon »

Les også
Dette er mobilene leserne vil ha
Les også
Finn det beste mobilabonnementet
Les også
Mobiloperatørene kalt inn på teppet etter forbrukerstorm
Les også
Telenor-kunder sier opp i BankID-protest
Les også
Nå starter krigen om feriesurferne
Les også
Disse gir deg mest for mobilkronene
Les også
Nå blir det lavere mobilskatt for de fleste
annonse