Til hovedinnhold

Forventer suksess med Wi-Fi-telefon

Skype har skaffet seg en posisjon i IM-markedet på samme måte som Napster regjerte fildelingsmarkedet i 2000. Det har allerede vært tilgjengelig en rekke forskjellige Skype-produkter, men nå begynner det virkelig å bli fokus på Wi-Fi-telefoner for den populære IM/VoIP-klienten.

Accton er en av leverandørene som lager Skype-telefoner og varsler nå at de skal selge minst 100 000 Wi-Fi-telefoner av typen VM1185T i løpet av årets tre siste måneder.

Med den nevnte telefonen trenger man altså kun et aksesspunkt for å kople seg til Skype. Man er ikke lengre avhengig av PC-en, noe som også gjør at man kan ta med seg telefonen rundt omkring og bruke den på såkalte "hotspots". Populære krypteringsmetoder som WEP, WPA og WPA2 (PSK) er støttet.

En fullstendig pressemelding om selve telefonen finner du her: First Certifified Wi-Fi Phone for Skype.

(Kilde: Digitimes)

annonse
Tek.no er en del av Schibsted Media. Schibsted Media AS og Schibsted ASA er ansvarlig for dine data på denne siden.Les mer her