Til hovedinnhold

Apple går godt

Apple har presentert kvartalsregnskapet fra andre kvartal 2008 (regnskapsåret går fra oktober) og kom ut med svært gode tall. Omsetningen har vokst med 43 % fra andre kvartal 2007.

En omsetning på 7,51 milliarder dollar og en nettoinntjening på 1,05 milliarder dollar ble presentert – dette er mot 5,26 milliarder dollar i omsetning og 770 milloner dollar i inntjening i 2007.

44 prosent av omsetningen forrige kvartal er av salg utenfor USA.

– Vi er utrolig glade for å presentere en vekst på 43 prosent vekst og det sterkeste mars-kvartale med tanke på omsetning og inntjening i Apples historie. Med over 17 miliarder dollar i omsetning i første halvdel i av regnskapsåret har vi en sterk plattform til å lansere noen fantastiske produkter i de kommende kvartelene sier Steve Jobs i forbindelse med annonseringen av tallene.

Det er solgt 2 289 000 Mac-er, 10 644 000 iPod-er og 1 703 000 iPhoneer i dette kvartalet.

Skulle du være interessert har konferansesamtalen fra presentasjonen blitt lagt ut på nettet.

annonse
Tek.no er en del av Schibsted Media. Schibsted Media AS og Schibsted ASA er ansvarlig for dine data på denne siden.Les mer her