Til hovedinnhold

Toshiba gir Blu-ray en kald skulder

Selv om HD DVD-formatet og Toshiba tapte formatkrigen mot Blu-ray fra Sony, har selskapet tydeligvis ikke tenkt å adoptere konkurrerende teknologi med det første.

Bekreftelsen på dette kommer fra høyeste hold, selskapets visepresident Yoshihide Fujii, etter en pressekonferanse holdt i Tokyo forrige uke.

Det er nok en viss forståelse blant kundene for at Toshiba gjør dette, men konsekvensen er heller ikke enorm foreløpig siden Blu-ray fortsatt har et langt stykke å gå for å nå DVD i popularitet.

Istedet kjører Toshiba hardt på Extended Detail Enhancement (XDE) som gir litt bedre bildeopplevelse på egne DVD-produkter. Selskapet støtter også fortsatt eksisterende kunder som i sin tid valgte HD DVD.

Såfremt digital distribusjon av filmer ikke tar over for DVD og Blu-ray, er det nok bare et tidsspørsmål før selv Toshiba og samtlige andre lignende leverandører må gå for Blu-ray.

(Kilde: X-bit labs)

annonse
Tek.no er en del av Schibsted Media. Schibsted Media AS og Schibsted ASA er ansvarlig for dine data på denne siden.Les mer her