Til hovedinnhold

Undertøyskatalog via SMS

Et engelsk firma som spesialiserer seg på undertøyskolleksjoner til kvinner med store bryster, oppsummerer en avsluttet reklamekampanje med å lovprise SMS-meldingenes potensial som merkantil kommunikasjonskanal.

Selskapet oppfordret i kampanjen interesserte kunder til å sende bestilling på den siste undertøyskatalogen, enten via nettet, ved å ringe et telefonnummer eller som bestilling ved hjelp av en SMS-melding, skriver Cellular News.

Enden på visa ble at 45 prosent av bestillingene kom inn som tekstmeldinger. Ifølge klesselgerne er SMS fortreffelig fordi det gir dem konkrete muligheter til å måle reklamekampanjens gjennomslagskraft.

Ved å knytte forskjellige kodeord til ulike annonser, kunne man ved veis ende telle opp hvilke medier som i størst grad traff målgruppen.

Selskapet bak kampanjen, TXT4, hevder ikke overraskende at 2007 er året hvor denne type markedsføring vil få sitt definitive gjennombrudd.

Mer om
annonse
Tek.no er en del av Schibsted Media. Schibsted Media AS og Schibsted ASA er ansvarlig for dine data på denne siden.Les mer her