Denon og Boston sammen om hjemmekino
De to AV-produsentene Denon og Boston Acoustics har inngått et samarbeid og slipper et hjemmekinosystem sammen. Hjemmekinopakken har fått navnet DHT-1312BA og består av Denons receiver AVR-1312 og Bostons 5.1-høyttalersystem MCS 160.
HD-fokus
AVR-1312 har fire HDMI 1.4-innganger og støtte for lydformater som Dolby TrueHD og DTS-HD Master Audio. Receiveren har i tillegg en DAC som kjører på 24 bit/192 kHz. Forsterkeren har en effekt på 100 watt per kanal, og har også en dokkingstasjon for iPod og iPhone.
Boston Acoustics' høyttalerpakke består av fire satellitthøyttalere, én senterhøyttaler og én subwoofer. De fire satellittene har tre tommers mid-bass-drivere og en halv tommers tweeter, mens senterhøyttaleren har dual tre tommers drivere og en halv tommers tweeter som satellittene.
Pris og tilgjengelighet
DHT-1312BA er ventet å bli tilgjengelig fra og med mai og har en veiledende pris på 599 dollar, eller 3250 kroner.
Denon lanserer også tre nye receivere med utvider nettverksstøtte, les mer om dette hos Electronic House.
(Kilde: Ecoustics)