Mobilmusikk etter humøret ditt
Ansiktsgjenkjenning på kameraene åpner for interessante tilleggsfunksjoner. Ikke bare kan kameraene nå ta bilde av deg akkurat i det du smiler, og ikke når du blunker, nå skal de også kunne brukes til å registrere tilstanden du er i ut i fra ansiktsuttrykkene dine.
Sony Ericsson har ifølge SlashGear søkt om patent på en slik bruk av ansiktsgjenkjenning på en musikkspiller til mobil.
Finner mønstre
Mobilen skal altså ta bilder av deg mens du hører på musikk, noe som krever at du sitter med mobilen framme, ikke bare nede i veska med propper i ørene.
Bildene av ansiktsuttrykkene dine skal så sorteres i grupper som glad, alvorlig eller trist. Spilleren vil så søke etter sanger som du tidligere har hørt på da du var i samme tilstand.
Fram i tid
Sony Ericsson skriver i patentsøknaden at det også kan bli snakk om at mobilen kan ta små videosnutter av deg som analyseres.
Humørtilpassede spillelister er nok uansett ikke noe som vil dukke opp med det første. Dette er som sagt bare søkt patent om foreløpig, og spørsmålet er om folk synes dette er verdt å betale penger for hvis det fører til en dyrere mobil.