Til hovedinnhold

Hotmail får nye funksjoner

Microsoft e-posttjeneste Windows Live Hotmail får snart eller har fått en rekke nye funksjoner i tillegg til POP-støtte vi nylig skrev om.

Dette er noen av nyhetene:

  • Reklamen som vises på siden skal flyttes på en slik måte at den skal være mindre påtrengende for brukeren.
  • Hotmail-brukere får i utgangspunktet 5 GB lagringsplass for meldinger. Dersom vedkommende skulle trenge mer vil lagringsplassen automatisk økes, men Microsoft har foreløpig ikke avklart en maksimumgrense.
  • Brukerne skal kunne legge inn tilleggsinformasjon i en melding, eksempelvis et kart.
  • Hotmail har fått en mulighet som skal vise innholdet på sosiale nettsteder som Twitter, Flickr eller blogger og lignende.
  • Hotmail-brukeren kan nå velge mellom ulike themes, dvs en muligheten til å endre utseende på tjenesten. Det skal også være mulig å endre signaturen med HTML-koder.

(Kilder: Windows Live Hotmail Team, Neowin)

annonse
Tek.no er en del av Schibsted Media. Schibsted Media AS og Schibsted ASA er ansvarlig for dine data på denne siden.Les mer her