Enklere deling via nettskyen
Det svenske selskapet Xcerion lanserte i fjor tjenesten Icloud som gir brukerne et arbeidsmiljø på nettet. Tjenesten tilbyr i utgangspunktet 3 GB gratis nettlagring, men finnes også i kommersielle utgaver.
- Les også: Icloud på norsk
Nå har Icloud lansert funksjonen "Easy Upload", en funksjon som skal gjøre det enklere for brukerne å organisere og dele filer i nettskyen. Den nye funksjonen skal kunne brukes til å dele filer mellom forskjellige enheter, og på den måte skal brukeren få tilgang til filene uansett hvor vedkommende måtte befinne seg, forutsatt at de har tilgang til internett.
Brukeren velger først hvilken mappe som skal overføres, og funksjonen ordner resten automatisk. Alle endringer i den aktuelle mappen vil automatisk bli synkronisert.
"Easy Upload" kan lastes ned fra icloud.com.
- Les også: Chrome OS lanseres?
- Les også: Nettleser med ny vri
(Kilde: Xcerion)