Til hovedinnhold
Saken har annonselenker som gir VG inntekter. Redaksjonen prioriterer uavhengig av dette.Bytt

På Tek finner du saker med annonselenker, hvor du enten kan kjøpe produktene vi har omtalt eller sammenligne priser. Det mener vi er relevant informasjon for våre lesere.

Hvilke produkter Tek skal skrive om, og hva vi skal skrive om dem, velger journalistene og ingen andre. Men det er også viktig at du vet at hvis du klikker på en slik annonselenke til prissammenligning hos Prisjakt, eller kjøper et produkt etter å ha klikket deg inn til en butikk fra en av våre artikler, tjener Tek penger. Disse annonselenkene er alltid merket med «annonselenke».

Det er viktig å understreke at når vi omtaler produkter på Tek, så er det fordi vi mener det er journalistisk interessant. Ingen kan kjøpe seg omtale i våre saker.

I tester eller produktguider er hovedregelen i VG at vi kjøper eller låner produktet. Dersom det ikke er praktisk mulig, baserer vi omtalen på produktprøver vi har fått tilsendt. I så fall opplyser vi om hvilket produkt og hvorfor.

Vi har funnet de beste spilltilbudene i romjulen

Dette er de GODE spillene med 40 - 95 prosent rabatt.

Anders Brattensborg Smedsrud, Tek.no

Etter den hektiske oppladingen til jul, er det i romjulen du kan la skuldrene senke seg og bruke fridagene til hva du vil.

Om du er som gamere flest betyr det én ting.

Spilletid!

Og ikke helt tilfeldigvis har også de fleste spillbutikker tilbud i disse dager.

Disse butikkene har salg nå

  • Steam har salg som avsluttes 5. januar.
  • Epic Games avslutter salget sitt 5. januar. (I tillegg til de nedsatte prisene får du en kupong som gir ytterligere 25 prosent avslag for spill som koster over 120 kroner - og du kan kombinere spill for å komme over grensen)
  • Ubisoft sitt salg avsluttes 5. januar. (Du får 10 euro avslag ved å bruke en kode når du har handlet for minst 20 euro totalt.)
  • EA avslutter sitt salg 10. januar.
  • Activision/Blizzard avslutter sitt salg 2. januar.
  • GOG har også salg, som løper til og med 2. januar.
  • Playstation Store sitt salg avsluttes 5. januar.
  • Microsoft sin spillbutikk for Xbox har nedsatte priser ut 2. januar.
  • Nintendo kjører salgspriser som utløper på flere ulike tidspunkt. Hovedsalget deres avsluttes i skrivende stund, men vi har likevel samlet en liten oversikt over spill som har redusert pris ut i det nye året.

Slik har vi funnet de beste tilbudene

Vi har sjekket alle butikkene, og plukket ut mange av de beste spillene som er på tilbud.

Vi har kun inkludert spill som er satt ned med minst 40 prosent, samt har en bruker- eller kritikerscore hos Metacritic på over 80 prosent.

Tilbudsoversikten er delt inn i egne lister for PC, Playstation, Xbox og Switch. For PC-listen viser vi også hvilke butikker et spill er billigst i.

De beste spilltilbudene for PC

Anders Brattensborg Smedsrud, Tek.no
TittelPrisProsentavslagBrukerscoreKritikerscoreHvor er det billigst
Satisfactory (Beta)180,-40 %9,7 (Steam)-Steam/Epic
Gris30,-75 %9,6 (Steam)-Steam
Phoenix Wright: Ace Attorney Trilogy135,-50 %8,980Steam
Divinity Original Sin 2 Definitive Edition136,-60 %8,995Steam/GOG
Days Gone182,-67 %8,876Steam/Epic
Hades87,-50 %8,893Steam/Epic
It Takes Two160,-60 %8,889Steam/Epic
Stardew Valley60,-40 %8,889Steam
Age of Empires II: Definitive Edition51,-75 %8,884Steam
Command & Conquer Remastered Collection40,-80 %8,782Steam
Devil May Cry 5102,-67 %8,689Steam
Subnautica97,-66 %8,687Steam
Sekiro: Shadows Die Twice - GOTY275,-50 %8,588Steam
God of War330,-40 %8,593Steam/Epic
The Witcher 3: Wild Hunt Complete Edition66,-80 %8,5-Epic
Tales of Arise240,-60 %8,484Steam
Celeste35,-75 %8,488Steam/Epic
Chernobylite Enhanced Edition140,-50 %8,3 (Steam)-Steam
Halo: Master Chief Collection160,-60 %8,2-Steam
Dead Cells115,-50 %8,189Steam
Resident Evil Village200,-50 %8,083Steam
Detroit: Become Human140,-50 %8,080Steam/Epic
Total War: Warhammer II190,-66 %7,987Steam/Epic
Anno 1800198,-67 %7,981Steam/Epic
Age of Empires IV: Anniversary Edition228,-40 %7,781Steam
Hearts of Iron IV87,-75 %7,683Steam
Wasteland 384,-70 %7,685Steam/GOG
Civilization VI60,-90 %7,688Epic
Assassins Creed Valhalla Deluxe Edition264,-67 %7,582Ubisoft Store/Epic
Two Point Hospital81,-75 %7,583Steam/GOG
Metro Exodus75,-75 %7,382Steam
Psychonauts 2187,-66 %7,389Steam/GOG
XCOM 223,-95 %7,388GOG
Nioh 2: The Complete Edition211,-40 %7,186Steam/Epic
Horizon Zero Dawn: Complete Edition115,-67 %7,084GOG
Red Dead Redemption 2195,-67 %6,693Steam/Epic
Mass Effect Legendary Edition150,-75 %6,186Steam/Epic

De beste spilltilbudene for Playstation

Sony Playstation 5.
Niklas Plikk, Tek.no
TittelPrisProsentavslagBrukerscoreKritikerscorePlattform
The Witcher 3: Wild Hunt173,-40 %9,292PS4/PS5
It Takes Two151,-60 %9,188PS4/PS5
Dark Souls III274,-50 %9,089PS4
Ghostwire: Tokyo279,-60 %8,875PS5
Uncharted: Legacy of Thieves199,-60 %8,787PS5
Red Dead Redemption 2194,-67 %8,697PS4
Sekiro: Shadows Die Twice319,-50 %8,590PS4
Grand Theft Auto V: Premium Edition159,-58 %8,397PS4
Final Fantasy VII Remake324,-50 %8,389PS4
Resident Evil Village199,-50 %8,384PS4/PS5
Dark Souls: Remastered224,-50 %8,184PS4
LEGO Star Wars: The Skywalker Saga299,-50 %8,082PS4/PS5
Destiny 2: The Witch Queen199,-50 %8,087PS4/PS5
Marvel's Spider-Man: Miles Morales299,-50 %7,785PS4/PS5
Assassin's Creed Valhalla224,-67 %7,784PS4/PS5
Mortal Kombat 11 Ultimate164,-70 %7,388PS4/PS5
Deathloop253,-67 %6,588PS5
The Last of Us Part II99,-75 %5,793PS4
Sony PlayStation 5 Digital Edition
Sony PlayStation 5 Digital Edition

De beste spilltilbudene for Xbox

Xbox Series X.
Niklas Plikk, Tek.no
TittelPrisProsentavslagBrukerscoreKritikerscore
The Witcher 3: Wild Hunt - Complete Edition287,-40 %9,1 (Originalen)94
Dark Souls III299,-50 %9,187
DOOM Eternal99,-75 %9,088
Titanfall 239,-80 %8,887
Marvel's Guardians of the Galaxy269,-65 %8,784
Ori and the Will of the Wisps131,-67 %8,792
Life is Strange Remastered Collection219,-50 %8,6 (Originalen)85 (Originalen)
Bioshock Collection99,-80 %8,684
Alien Isolation - The Collection99,-80 %8,378
Outer Wilds: Archaeologist Edition245,-40 %8,385
Forza Horizon 4/5 Premium Ed.Bundle759,-60 %8,292
Red Dead Redemption 2194,-67 %8,297
Bloodstained: Ritual of the Night159,-60 %8,184
Deus Ex: Mankind Divided40,-85 %8,183
Destiny 2: The Witch Queen Deluxe Edition399,-50 %8,085
Batman: Arkham Collection124,-75 %8,0-
Hellblade: Senua's Sacrifice62,-75 %8,088
Halo Infinite324,-50 %7,987
Alan Wake Remastered132,-50 %7,980
What Remains of Edith Finch44,-70 %7,992
Resident Evil Village199,-50 %7,883
Assassin's Creed Valhalla222,-67 %7,784
Psychonauts 2181,-67 %7,787
Control115,-60 %7,684
Cyberpunk 2077349,-50 %7,487
Deathloop253,-67 %7,289
Mortal Kombat 11 Ultimate164,-70 %6,888
Chivalry 2204,-50 %6,681
Life is Strange: True Colors261,-60 %6,384
Microsoft Xbox Series X
Microsoft Xbox Series X

De beste spilltilbudene for Switch

Nintendo Switch OLED.
Niklas Plikk, Tek.no
TittelPrisProsentavslagBrukerscoreKritikerscore
Inside16908,591
Bioshock: The Collection99808,384
Limbo10878,283
Story of Seasons: Friends of Mineral Town200508,177
Borderlands Legendary Collection99808,182
Darkest Dungeon47758,185
Ni No Kuni Wrath of the White Witch (utløper 30.12)95847,784
Civilization VI65807,586
annonse